05. A Képek, Grafikák használata
A webes grafikus formátumok alapjainak és muködésének megértése igen lényeges. A legfontosabb dolog, amit mindig a szem elott kell tartani, az a fájlméret leheto legkisebb méreture szorítása. Minél nagyobb egy képfájl, annál többet kell várnia a felhasználónak a letöltéshez. Azt is figyelembe kell venni, hogy ha egy oldalon több kép szerepel, akkor az egyes képek letöltési idoi összeadódnak. A webes szakértok úgy tartják, hogy egy oldalon a képek összmérete ne haladja meg a 40-60 kilobájtot. A 100 kB-ot meghaladó esetekben - különösen a modemet használóktól -már nehezen várható el, hogy kivárják a képek letöltését.
A kis fájlméretek eléréséhez tömörítési eljárásokat és színkorlátozást kell használni valamilyen fotófeldolgozó program (pl. Photoshop) segítségével. A leggyakrabban használt képformátumok a GIF, JPEG, PNG. A GIF formátumot foleg vonalas rajzokhoz, egy-két színt használó ábrákhoz használjuk. A JPEG formátummal színes, összetett képeket készíthetünk.
Képek beszúrása
Kép beszúrása elott menteni kell a weblapot, mert a Dreamweaver-nek tudnia kell a weblap pontos helyét, hogy létre tudja hozni a kép megfelelo csatolását. Célszeru a felhasználni kívánt képet erre a célra már elore létrehozott (Images) mappába másolni.
Az eszközsor Common palettáján válasszuk az Image gombot.
A megjeleno ablakban tallózással lehet megkeresni a beszúrni kívánt képet.
A kép kiválasztását segíti az Image Preview (nézoké) a panel jobb oldalán.
Vagy a fenti menüsorban az Insert - Image részben is ugyan ezt a kép tallózása lehetoséget kapjuk:
|